6 dôvodov prečo používať konjakovú hubku

6 dôvodov prečo používať konjakovú hubku

Ak používate na odličovanie  a čistenie pleti jednorázové tampóny a chcete to zmeniť, konjaková špongia/hubka je ideálna voľba.

1. Je 100 % prírodná

Vyrába sa z koreňa rastliny Konjac ( zmijovca indického ), ktorá rastie v Ázii a je podobná nášmu zemiaku. Tento pórovitý koreň slúži nielen ako súčasť kozmetickej starostlivosti, ale aj ako potravina. Rastlina Konjac je bohatá na vitamíny, proteíny, lipidy, mastné kyseliny a prírodné minerály ako zinok, železo, meď a magnézium.

korene rastliny konkak

2. Vhodná na všetky typy pleti

Konjaková hubka má jemnú štruktúru. V suchom stave je tvrdá, ale po namočení zmäkne. Pri čistení pleti nepôsobí abrazívne, naopak veľmi šetrným spôsobom odstraňuje odumreté bunky z vrchnej časti pokožky. Preto je vhodná na citlivú, suchú až ekzematickú pokožku a rovnako tak  jej vlastnosti ocenia aj majiteľky mastnej pleti. Pri pravidelnom používaní je pokožka jemná a žiarivá, znižuje sa výskyt „čiernych bodiek“. Môže sa používať rovnako na tvár aj celé telo.

č konakove obdlznikove spongie        styri okruhle konakove hubky roznej farby v prutenom kosiku

3. Môže sa používať so všetkými kozmetickými prostriedkami na pleť

Na konjakovú hubku môžte naniesť svoj obľúbený čistiaci gél, pleťový krém alebo micelárnu vodu a následne vyčistiť pleť.

4. Je vhodná na každodenné používanie

Hubka má prirodzene antibakteriálne a antimykotické vlastnosti. Ak máte normálnu až mastnú pokožkou môžte konjakovú hubku pre jej šetrné odstraňovanie odumretých buniek používať každý deň.  Všeobecne pokiaľ trpíte suchou, citlivou pokožkou, stačí špongiu používať 1x týždenne. Pri dennom používaní vydrží 1,5 – 2 mesiace.

5. Jednoducho sa používa

Pred prvou aplikáciou treba hubku na pár minút namočiť do vody. Zo začiatku chvíľu trvá kým hubka zmäkne. V suchom stave má drsnejší povrch. Používať sa môže samostatne, poprípade v kombinácii s obľúbeným čistiacim kozmetickým produktom ( pleťovým krémom, micelárnou vodou, čistiacim gélom…) Po použití sa jednoducho opláchne pod tečúcou vodou a nechá sa vyschnúť na dobre vetranom mieste.

konjak rastlina v kvetinaci

6. Je šetrná k životnému prostrediu

Byť ohľaduplnejší k životnému prostrediu nemusí radikálne zmeniť vaše návyky 🙂 Spočítajte si len koľko vatových tampónov miniete napr. za dva mesiace… Ak denne použijete len 2 vatové tampóny, za dva mesiace to je 120 kusov, za štyri mesiace 480 ks… Konjakovú hubku po použití opláchnete a môžte použiť znovu a znovu. Vydrží až 8 týždňov. Po ukončení životnosti môže putovať do kompostu, kde sa rozloží.

Pridajte Komentár

Nákupný košík