ususena lufa so supkou

Lufa – perfektná eko náhrada plastovej hubky

Lufa – perfektná eko náhrada plastovej hubky

Lufa je tekvicovitá rastlina pestovaná spravidla v tropickom a subtropickom podnebí. Lufa v našej ponuke pochádza z Egypta. A síce sa zdá, že ide o novinku, v zahraničí sa špongia využívala už počas druhej svetovej vojny. V niektorých oblastiach krajín ako Južná Amerika, Čína, Japonsko, Egypt  bežnou súčasťou domácností.

Aj keď lufa pochádza z teplých oblastí, dá sa dopestovať aj v našich podmienkach.

Rastliny sa po odkvitnutí nechajú niekoľko mesiacov vysušiť. Následne sa zbavia šupky, namočia do vody, vyčistia a znova vysušia. Akonáhle sú suché, krájajú sa na menšie alebo väčšie časti a predávajú sa ako špongie. Proces výroby nie je ani tak ťažký, ako dlhý.

Lufa má pórovitú štruktúru, je drsnejšia a po namočení zväčší svoj objem. Môžte s ňou umývať taniere, poháre, panvice, hrnce… proste akýkoľvek riad, kúpeľňu, batérie, šporák… Poradí si aj so zaschnutými zvyškami, ale nepoškriabe povrch. Dá sa používať s bežnými čistiacimi prostriedkami.

Jej veľkou výhodou je, že vďaka pórovitej štruktúre rýchlo uschne, neplesnivie, nezapácha. Z veľkej lufy si nastriháte rozmer hubky aký potrebujete. Jedna hubka Vám vydrží pri dennom používaní cca 3 mesiace.

Okrem čistenia povrchov a riadov sa dá využiť aj na masáž a peeling tela.

Pridajte Komentár

Nákupný košík