Pracie pásiky

Pracie pásiky - revolúcia v praní

clenaly pracie pasiky v krabicke na trave

Pracie pásiky sami o sebe nie sú až takou novinkou, no často sa na ne zabúda, keď príde reč na ekologické pranie. A pritom vedia pranie veľmi uľahčiť. V tomto príspevku sa bližšie pozrieme aké sú výhody pracích pásikov a prečo sa oplatí ich používať.

Čo sú pracie pásiky ?

Je to univerzálny prací prostriedok, ktorý nahrádza prací prášok, gél alebo kapsule. Zložením ide o papierový pásik napustený účinnými čistiacimi detergentmi.
 
 

Aké to má výhody ?

Pracie pásiky ponúkajú pohodlný a bezproblémový spôsob prania. Jednou z hlavných výhod je, že prací prostriedok je už vopred odmeraný a obsiahnutý v každom pásiku. To znamená, že nemusíte riešiť odmerku a či ste dali málo alebo veľa pracieho prostriedku. Vopred odmerané množstvo zaručuje, že každá dávka bielizne má presne to správne množstvo pracieho prostriedku, čo vedie k efektívnejšiemu a účinnejšiemu čisteniu.

Pracie pásiky sa tiež veľmi ľahko používajú – stačí jeden ( pri veľmi zašpinenej bielizni dva ) hodiť do práčky spolu s oblečením, zapnúť prací cyklus a hotovo. Účinne odstraňujú škvrny už pri 30 °C a sú vhodné na všetky druhy textílií ( aj mikrovlákno, vlna, hodváb…). Kedže neobsahujú žiadne fosfáty, bielidlá, dioxán a iné dráždivé látky, môžu sa používať aj na pranie oblečenia ľudí s citlivou pokožkou a dojčenského oblečenia. So svojím minimalistickým obalom nezaberú skoro žiadne miesto. Preto sa výborne hodia ako prací prostriedok na cesty, dovolenky a podobne.

Sú nielen pohodlné, ale dodávajú sa aj v ekologických obaloch, čím sa znižuje množstvo plastového odpadu, ktorý vzniká pri používaní tradičných fliaš z tekutých pracích prostriedkov. A navyše samotné pásiky a v nich obsiahnuté látky sú plne biologicky odbúrateľné. Prechod na pracie pásiky je skvelou alternatívou pre každého, kto hľadá pohodlnejší a ekologickejší spôsob prania.                      

cleanly pracie pasiky, pracka                praci pasik, pracka, oblecenie v pracke

Keď si to zhrnieme.

Vopred odmerané množstvo pracieho prostriedku – menšie riziko nadmerného používania alebo plytvania výrobkom, čo môže následne viesť k menšiemu množstvu odpadu z obalov a nižším emisiám z dopravy.

Žiadny rozliaty či rozsypaný prášok

Kompaktné balenie – malá papierová krabička nezaberie skoro žiadne miesto. Výborne sa preto hodia pri cestovaní a znižujú sa aj emisie a náklady pri preprave výrobku.

Vhodné na pranie pri nízkych teplotách – pracie pásiky sa rýchlo rozpúšťajú už pri 30 °C a sú vhodné aj na ručné pranie. Šetria tým čas aj energiu.

Univerzálne použitie – nemusíte riešiť farbu a materiál bielizne. Sú vhodné na pranie bielej, farebnej aj čiernej bielizne ako aj na všetky druhy textílií ( vrátane vlny, syntetiky, hodvábu… )

Hypoalergénne zloženie – vhodné na pranie oblečenia ľudí s citlivou pokožkou, ekzematikov, alergikov aj dojčenskej bielizne.

Nezaťažujú životné prostredie – pásiky sú balené v papierovom obale a sú 100 % odbúrateľné v prírode

Vegánske zloženie 

Netestované na zvieratách

Suma sumárum či už doma alebo na cesty pracie pásiky sú skvelou ekologickou alternatívou tradičných pracích prostriedkov. Sú dostupné v rôznych baleniach, vôňach alebo bez vône.

           Pracie pásiky Essentia na 30 praní                    Pracie pásiky Cleanly Eco na 32 praní 
                                   13,95 €                                                                             7,90

Essentia pracie pasiky 30 ksCleanly eco pracie pasiky na 32 prani

 

Pridajte Komentár

Nákupný košík